ZIJMENU
»
Z
I
J
M
E
N
U
«
Eindelijk, vakantie!!
18 jul 2010 door de redactie

Even lekker niets doen.Veel mensen zullen dit de komende tijd inderdaad zeggen: ‘Eindelijk, vakantie!’. Op carnavalsgebied ligt alles even stil en voor velen geldt dit ook voor de zaken die ze normaal gesproken het gehele jaar doen op het werk.

De Teugelders van Ganzendonck wensen iedereen een geweldige vakantie toe, Diegene die om wat voor reden dan ook geen vakantie hebben wensen we toch , indien mogelijk, een fijne zomer.

Heb je een leuk vakantiekiekje gemaakt? Mail het naar ons toe en wij zullen het na de vakantieperiode plaatsen (kan ook via het menu ‘Bericht insturen’).

Uitslag poll Muzikaal Waterspektakel
17 jul 2010 door de redactie

De uitslag van de poll is duidelijk!

Enkele weken na het Muzikaal Waterspektakel kunnen we concluderen dat dit nieuwe evenement voor herhaling vatbaar is. Dat is althans de conclusie die we kunnen trekken uit de reacties die we kregen en ook uit de uit de uitslag van onze poll.

Of dit ook werkelijk gaat gebeuren is afhankelijk van meerdere factoren. We gaan er in elk geval onze best voor doen.

Nieuwe website Die Milka’s
12 jul 2010 door de redactie

Die Milka's - Altijd leuk!

Wanneer je als groep steeds beter wordt en het ieder jaar drukker krijgt, kan een website die bij de tijd is natuurlijk niet uitblijven. De gehele voorgaande zin geldt voor de Lieshoutse groep Die Milka’s, dus is het logisch dat ze een nieuwe website hebben.

Ontstaan door het Laarbeekse Liedjesfestival veroverden ze in sneltrein vaart niet alleen hun eigen dorp, maar ook Ganzendonck. Zelfs het Rotterdamse Ahoy bleek niet veilig voor de groep.

Carnaval belangrijkste Brabantse traditie
5 jul 2010 door de redactie

Het Nederlands Centrum voor Volkscultuur had 2009 uitgeroepen tot ‘Jaar van de Tradities’. De provinciale stichting Erfgoed Brabant heeft dit thema daarop aangegrepen voor een zoektocht naar de Top 10 van tradities in Brabant. Uit dit onderzoek is gebleken dat de Brabanders het carnaval de belangrijkste traditie vinden. Om die reden zal er in januari/februari 2011 via Omroep Brabant extra aandacht worden geschonken aan de typische eigenheden van het Brabantse carnaval.

Dat gebeurt in samenwerking met Erfgoed Brabant, het carnavalsmuseum ‘Oeteldonks Gemintemuzejum’ en de Brabantse Carnavals Federatie. Het ligt in de bedoeling dat daaraan een grootscheepse enquête onder de Brabantse bevolking aan vooraf gaat.

Voordat het zover is zal er op 11 november een publicatie worden gepresenteerd die handelt over het Brabantse carnaval. Het wordt uitgegeven door Erfgoed Brabant en samengesteld door de werkgroep ‘historie’ van de Brabantse Carnavals Federatie in samenwerking met het carnavalsmuseum ‘Oeteldonks Gemintemuzejum’.


ZIJMENU
»
Z
I
J
M
E
N
U
«
© Teugelders van Ganzendonck